Medistella, ondersteun u op u reis na ouer word

Ons het met die span te praat Medistella oor hoe hulle daarop gemik is om u vrugbaarheidsreis so bietjie makliker te maak

Om die eerste keer vrugbaarheidsbehandeling te oorweeg, kan 'n verwarrende, ontstellende en emosionele dreinerende tyd wees. Daar is soveel vrae om te vra, soveel klinieke om van te kies en baie besluite om te neem. As u verkies om u behandeling in die buiteland te laat behandel, word die lys vrae nog langer, daarom is ons baie geïnteresseerd om meer te hoor oor 'n organisasie met die naam Medistella wat help om diegene wat vrugbaarheidsbehandeling oorweeg, in die regte rigting te lei. Ons het met die span gepraat en gevra dat hulle ons 'n bietjie meer moet vertel.

Kan ons begin met die vraag wat outomaties na vore kom ... gaan dit die pasiënt meer geld kos ?!

Geen !! Medistella is 'n GRATIS diens wat gebaseer is op die Tsjeggiese Republiek, wat die behoeftes van 'n vrou evalueer en ooreenstem met haar vennootsklinieke in verskillende wêrelddele. Ons help met die fasilitering van inligting om seker te maak dat vroue van alle agtergronde 'n duidelike begrip van hul terapie het en dat die proses glad verloop.

Hoe het die onderneming begin?

Die maatskappy is in 2016 gestig deur die voormalige IVF-koördineerders Anna Dostalova en Michaela Novotna, wat albei 'n passie gehad het om meer te doen om vroue te lei en te bevorder tydens hierdie komplekse proses.

Hoe werk dit?

In die eerste plek luister ons na die verhaal van die pasiënt en vra ons na enige vorige IVF-ervarings, sodat ons 'n beter gevoel kry van waarheen ons hulle moet rig. Ons neem ook hul begroting, wense en voorkeure in ag. Die doel is nie om u te voorsien van 'n lys van klinieke nie, maar 'n kliniek wat u behoeftes kan vergemaklik vanuit 'n mediese, ekonomiese en sosiale oogpunt.

Met hoeveel klinieke werk jy saam? Waar in die wêreld is hulle? Waarom het u gekies om met hulle saam te werk?

Ons het 20 vennootsklinieke, waarvan sommige in die Tsjeggiese Republiek is waar ons gebaseer is. Hierdie klinieke het uitstekende reputasies vir hul mediese sorg. Ons het ook vennote met klinieke in Spanje, die toonaangewende land op die vrugbaarheidsgebied, hoewel dit effens duurder is in vergelyking met die Tsjeggiese Republiek.

Ons het ook nog twee liggings aan die kus in Griekeland en Ciprus. As u 'n paartjie probeer om die koste so laag as moontlik te hou, dan is Slowakye 'n opsie.

Wat maak 'n kliniek die regte kliniek vir my?

Dit kan wissel vir elke individuele paartjie. U moet selfversekerd voel oor kommunikasie, behandeling, prys en die algemene indruk. Boonop laat sommige lande sekere behandelings nie toe nie, dus moet pasiënte die grense oorsteek. Ons praat van pasiënte soos enkelmoeders, eierskenking of lesbiese paartjies. Daar word ook gesê dat sommige pasiënte nie na hul behandeling reis omdat hulle wil nie, maar omdat hulle moet.

Ons besoek al ons klinieke persoonlik. Daar word met elke dokter en koördineerder gepraat en elke laboratorium geïnspekteer. U kan ons op sosiale media volg sodat u 'n idee kry omdat ons ons ervaring uit ons vennootsklinieke (#behindthescenes) deel. Ons het aktiewe vennootskappe wat beteken dat ons altyd weet in watter stadium ons pasiënt is en om terugvoering vra, sodat ons seker kan wees dat alles duidelik is en dat dit goed gaan.

Kan iemand na u toe kom vir leiding, waar hulle ook al ter wêreld is?

Enigiemand om 'n gesin te stig wat vrugbaarheidskwessies ondervind, kan na ons toe kom vir leiding. Ons vul die spasies in met enige onduidelikheid rakende behandelingsfasiliteite en sorg dat die behoeftes van die kliënt altyd bevredig word. Al ons kliënte kom van ander lande en ons het hierdie jaar alleen meer as 600 kliënte bedien - 'n syfer wat elke jaar groei.

Wat is die verskillende soorte dienste wat u aanbied?

Ons het 'n na-uursdiens beskikbaar, sodat ons pasiënte kan verseker dat hul probleme betyds aangespreek word, een gratis lughawe-afhaal (as u behandeling in Praag is, die mees algemene bestemming tans), reisinligting (vervoer, verblyf, vermaak), afslag ( indien beskikbaar) by sekere klinieke, hotelle, akupunktuur en 'n vriend om saam met ons kliënte te wees deur hul reis.

Hoe ondersteun u mense wat probleme met onvrugbaarheid ondervind?

Ons eerste ondersteuningslyn is dat ons spanlede het wat persoonlik met ons kliënte kan skakel. Hierdie spanlede het vrugbaarheidsbehandelings ondergaan met behulp van Medistella-dienste en simpatiek met die behoeftes en emosies van ons kliënte. Dit help om 'n oop en eerlike ervaring en voorstelle te gee oor hoe om sommige van hierdie gevoelens en wagtye aan te pak. As gevolg van hul eerstehandse kennis, word hulle 'n betroubare metgesel deur die terapieproses.

Kliënte voel gemaklik om hul suksesse en sukkel te deel en Medistella toe om hulle verder op hul reis te ondersteun. Boonop bied ons berading aan. Ons het 'n amptelike skakel met sielkundiges, vrugbaarheidsafrigters met wie ons voortdurend saamwerk, sodat ons seker is dat ons verskillende soorte pasiënte met verskillende agtergronde verstaan.

Watter veldtogte of inisiatiewe is u betrokke by onvrugbaarheid?

Ons is in 'n navorsingsgroep in 'n internasionale studie waar die sosiale impak die belangrikste kern is. Hierdie studie bevorder die betrokkenheid van voortplantingswetenskap by die breër samelewing deur kliniese dienste en verspreiding van inligting in ooreenstemming met die kennis, bekommernisse en verwagtinge van die bevolking.

Ons glo dat dit baie belangrik is dat die samelewing die mees relevante inligting ontvang en beskerm word teen misleidende inligting wat klinieke soms bied. Die internet is deesdae 'n baie sterk bron en dit is baie maklik vir individue om verkeerde inligting as die enigste waarheid te aanvaar, sodat hulle kan verdwaal terwyl hulle oor behandelings besluit.

Ons neem ook aktief deel aan enige geleentheid om vrugbaarheid bewus te maak en ons span woon ESHRE en ander mediese simposiums by.

Watter boodskap sou u gee aan iemand wat vrugbaarheidsprobleme ondervind?

U is nie alleen in hierdie proses nie. Dit kan baie oorweldigend wees aan die begin van hierdie reis. Nadat u egter besluit het en op hierdie pad gestap het, volg u instink en gaan praat met iemand wat ervare is in hierdie veld. Medistella kan u ook tyd, energie en geld bespaar. As fasiliteerder is ons hier om u terapie minder stresvol te maak en ondersteuning te bied wat die proses wesenlik kan beïnvloed. Vir baie paartjies uit die Verenigde Koninkryk (en natuurlik ander lande) is dit goeie nuus dat u terapie bekostigbaar kan wees, in 'n kliniek van hoë gehalte gedoen word en effektief georganiseer kan word.

Wat is die maatskappy se etos?

Ons missie is om te help. Die onderneming is gebou op ervaring, kennis, empatie, voortdurende opleiding en bereidwilligheid om te help. Ons is 'n omgee-handelsmerk, wat beteken dat ons meer as bloot 'n besigheid is. Ons wil hê dat kliënte moet weet dat hulle geliefd, gewaardeer en ondersteun word. Ons wil hê dat kliënte hulle met ons filosofie moet vereenselwig. Ons spandeer ontelbare ure aan die ondersoek na die beste klinieke en tegnologie omdat ons omgee vir die uitkoms van elke kliënt.

Ons streef daarna om openlike en eerlike kommunikasie met ons vennootsklinieke te hê om seker te maak dat elke kliënt die hoogste standaard van terapie ontvang.

Ons voel baie verantwoordelik en bewus van die verbintenis wat elke kliënt onderneem om vrugbaarheidsbehandelings in die buiteland te ondergaan, en ons wil op enige manier kan help, sodat pasiënte selfversekerd en gemaklik kan voel terwyl hulle hul behandeling ontvang.

Nuwejaar geskenk vir jou

Medistella-span wil graag 100 geskenkbewyse van 100 euro weggee vir nuwe paartjies en vrouens wat 'n geskenk met IVF-terapie (IVF met eie eiers / skenker-eiers) gaan doen. Hierdie aanbod is geldig tot 31 Januarie 2020 en die behandeling moet teen die lente van 2020 begin (die finale datum is 30 April).

Om van hierdie aanbod gebruik te maak, gebruik die promosiekode # medistella100 en e-pos info@medistella.com

Nog geen kommentaar

Los Kommentaar

Jou e-posadres sal nie gepubliseer word nie.

Vertaal »